E-Ticaret Sitelerinde Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalı

Tablet veya akıllı telefonlardan kullanılan internet, klasik usul yapılan ticareti hızla sanal artama taşımaktadır. Daha fazla reklam yapmak ve daha fazla alıcı ile buluşmak isteyen firmalar ise web siteleri sayesinde müşteri kitlesini artırabilir. Bu sebeple E-Ticaret siteleri her geçen gün artmaktadır. E-Ticaret sitelerinin normal web sitelerinden çok daha geniş alana yayılması önemlidir. Yine elde edilen verilerin sağlıklı şekilde depolanması ve gerektiğinde kesintisiz kullanılması gerekir. Bu sebeple bu siteler için kullanılan hosting altyapısı çok daha özel olmalıdır. E-ticaret sitelerinde hosting seçimi yapılırken, ilk olarak ihtiyaçlara göz atmak gerekir.

 • Daha hızlı çalışan bir web site sayesinde, müşteriyi sitede uzun süre tutmak mümkün olur. Siteye giriş ve sayfalar arasında gezinti süresi, müşteri memnuniyeti açısından önemlidir.
 • Büyük oranda sipariş alma imkânı bulunmalıdır. Aynı anda birçok müşteriye hizmet veren e-ticaret siteleri, siparişleri kolayca kayda geçirmelidir.
 • İnternetin kesintisiz şekilde çalışması, özellikle e-ticaret firmaları açısından önemlidir.
 • Müşterilerin özel bilgilerinin güvenli şekilde saklanmasıgerekir.
 • Yine gerektiğinde genişletilebilir kaynak şarttır.
 • Günün her saatinde erişim gereklidir. Zaten e-ticaretin en büyük avantajı, günün her saati ulaşım imkânı yaratmasıdır. Gece veya gündüz her saatte alışveriş yapma imkânı bulunmalıdır.

Yukarıda sayılan ihtiyaçları karşılayacak bir hosting yani alan seçimi, geniş kitlelere hitap etme şansı yaratır. Oldukça yüksek veritabanı kapasitesi bulunan hosting paketleri, e-ticaret siteleri tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Farklı yazılım firmaları tarafından satışa sunulan birçok kurumsal hosting seçeneği mevcuttur. Yanlış bir kurumsal hosting seçildiğinde; SEO sıralamasında gerileme, müşteri kaybı yaşanması, gelirin düşmesi ve güvenlik sorunları yaşanması kaçınılmazdır. Bu durum ise firmalar açısından maddi ve manevi kalıcı zarar demektir.

E-Ticaret sitelerine hosting kararı verirken,hosting kapasitesine ve firmanın hizmetlerine göz atmak gerekir. Deneyimli bir yazılım firması size hangi paketin uygun olduğunu belirtecek ayrıca uzun bir süre teknik destek verecektir. Kampanyalar dâhilinde edineceğiniz Türkçe dil desteği ile hazırlanmış kaliteli hosting, kullanımı kolay ve sürekli hale getirir, kârlılık oranının artmasını sağlar. 

 • Editör
 • 25 Haziran 2018

E-Ticaret Sitelerinde Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalı için Yorumlar

 1. test
  test

  test

E-Ticaret Sitelerinde Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalı için Cevap Yaz